Ronny Pøbel

Noe på gang

RONNY PØBEL

«Rolig Rolig»

Utgiver: Vow

Karakter 4

CD: Han kommer fra Gjøvik og har ikke den beste stemmen. Selv ikke for pønkrock. Mannen med artistnavnet Ronny Pøbel brøler for det meste. Når tekstene i tillegg beskriver livet til en taper som lider av ADHD og som stort sett ikke gjør annet enn å drikke seg full, er det lett å ta verken mannen eller hans musikk på alvor.

Men bak det ytre er det faktisk fengende pønkrock som spilles. Tregrepsriffene til Chris Damien Døkk raser av gårde og er i hvert fall ikke mindre fengende enn Steve Jones i Sex Pistols eller Johnny Ramone. Og midt i all brølingen til Ronny dukker det fram et låtmessig uttrykk som sender tankene til Jokke. «Tror jeg må le» og «Borte» er de beste eksemplene på det. Så det ligger noe bra på luringa her. Men med tre plater på samvittigheten, er det kanskje på tide at Ronny Pøbel tar et oppgjør med seg selv og sitt musikalske uttrykk.

En mer strukturert rendyrking bør til. Da kan det før bli jævlig bra. Men struktur er kanskje et fremmedord i mannens vokabular?

Per-Magne Midjo (09.02.2010)

På forsiden nå

Vil fjerne advokat etter terror-lekkasjer

Politiet mener en av bistandsadvokatene i terrorsaken har lekket til mediene.

La inn sporbare tegn på utvalgte dokumenter

– Utøya-pårørende misforstår

Utøya-pårørende vil ikke bli nektet adgang til Oslo tingrett under rettssaken.

Det sier Aps parlamentariske leder Helga Pedersen

– Det er nesten ikke til å tro

Tor Ertzgaard Jørem (44) fra Sparbu overlevde fallet på Kværner Verdal onsdag. – Helt utrolig, sier foreldrene.

Bruddskader, punktert lunge og hjernerystelse

- Lokal tilpasning for alle

Regjeringen vil ha kommuner og fylkeskommuner med handlingsrom.

Prinsippmelding om forholdet mellom stat og kommune

Breivik blir tvangsinnlagt

Den terrorsiktede skal legges inn for observasjon på Ila fengsel.

Les mer