CD: Hun har tatt seg god tid med sin tredje plate, den godeste Torun Eriksen. Fire år etter oppsiktsvekkende flotte «Prayers & observations», er hun tilbake med mer musikk i skjæringspunktet mellom jazz, soul, pop og gospel. Og det begynner svært lovende.
De fire første låtene er solide, med lekne og countryinfluerte «Be like him» og behagelige «Baby and her babe» som to umiddelbare favoritter. Deretter stopper det opp i «Edgar’s blues. Den blir litt seig og baktung, men Eriksen henter seg raskt inn i den vakre gospelballaden «Bees & butterflies». Derfra og ut har hun full kontroll. «Draw me a heart» er finfin visepop, og jazzfolket får sitt i «Deuce parade».
Når albumet toner ut med stillferdige «White lies», er det bare å konkludere med at en stor vokalist og formidler har levert nok en sterk plate, godt backet av et kompetent og kledelig diskret band.

