Foto: Johan Arnt Nesgård
Fortjent prisvinner på Hell
Det var Stjørdalsordfører Johan Arnt Elverum og Blues In Hell-general Kjell Inge Brovoll som sto for utdelingen. Sjelden har prisen vært mer ventet og mer fortjent.
I løpet av de fem årene Blues In Hell er blitt arrangert, er Little Willie den eneste utenlandske artisten som har spilt hvert, eneste år, bortsett fra i fjor da han ble veldig syk rett før han skulle på scenen.
I år er han selvsagt tilbake og dro som vanlig til med et pianospill og et humør en skal lete lenge etter.
-Og mannen fyller snart 81 år. Vi måtte avlyse kakefesten i fjor, men skal ta det igjen i år. Little Willie er blitt selve Blues In Hell-maskoten. «Blues in Hell Award» skal gå til en bluesmusiker som har levd en stund og som har betydd mye for sitt instrument eller sin stilart – uten et støtteapparat i ryggen som kunne løftet ham opp til det nivået vi mener han burde vært på. Little Willie fortjener denne prisen, sa Kjell Inge Brovoll i sin tale.
I kåringen heter det:
"Denne heder skal gå til en bluesmusiker som har levd en stund og som har betydd mye for sitt instrument eller sin stilart, men som samtidig ikke har hatt et større støtteapparat i ryggen som kunne ha løftet han eller hun opp et nivå vedkommende etter festivalens mening hadde fortjent og vært på. Prisen deles ut hvert år under åpningen av festivalen og består av et kunstverk fra årets festival kunstner"
Tidligere vinnere:
2008: Eddie Bo
2009: Louisiana Red
2010: Dana Gillespie
2011: Henry Gray
Ler mer om Blues in Hell i lørdagens utgave av Trønder-Avisa
Les også om en vaskekte Blues Brother her , og Mot nye rekorder
Mest lest
-
Kan ha krysset broen
hobbynaturfotograf Bjørn Oddvar Landsem fikk endelig fotografert bjørn på Otterøya. Hvis det er samme bjørn som er observert på Vemundvik kan den ha passert over Lokkarbrua.
-
Tett i innspurten
Med en time igjen på klokka er det to band som kniver tett om spillejobb på Steinkjerfestivalen.
-
Ampert om kalkstein
Amper stemning da Verdal kommune inviterte til informasjonsmøte om kalkplanene i Tromsdalen.
Trønder-Avisa er opptatt av å ha en saklig og åpen debatt på vår nettutgave. Vi kontrollerer alle innlegg før de kommer på trykk på samme måte på nettutgaven som på papirutgaven. Debatten er åpen for publisering fra kl.07.00 (08.00 i helgene) til midnatt, Du kan gjerne sende inn innlegg på andre tidspunkter men de blir ikke publisert før vi har gått gjennom innleggene.
Vi forbeholder oss retten til å fjerne, forkorte eller redigere innlegg som sendes inn. Ditt fulle navn må fremgå av brukernavn, signatur i kommentaren og/eller Facebook-profil.
Vi har valgt å sette opp et sett av regler for debatten på vår nettutgave- Vi godtar ikke rasisme, trusler eller angrep på personer eller grupper.
- Diskuter sak, ikke person. Det er ikke tillatt å hetse eller trakassere andre debattanter.
- Banning eller ukvemsord er ikke tillatt.
- Oppfordringer til ulovlige handlinger blir ikke akseptert.
- Skriv kort og hold deg til saken. Vi godtar bare norsk, svensk, dansk eller engelsk tekst.
- Det er ikke tillatt å legge inn lenker i teksten.
- Publisering av opphavsrettsbeskyttet materiale er ikke tillatt. Du kan sitere korte utdrag av andre tekster eller artikler, men husk kildehenvisning.
- Innlegg med falske profiler blir fjernet.
- Alle innlegg blir kontrollert før de publiseres på t-a.no.
- Trønder-Avisa har redaktøransvar for alt som publiseres, men du er også personlig ansvarlig for innholdet i innlegget.
Siste kommenterte artikler
På forsiden nå
-
Enighet om Trønderhallen etter 14 timer
Løsning på rettsmekling om entreprenør-regning satt langt inne.
-
Jubel for landsfinale
Stokkan ungdomsskole fra Stjørdal vant fylkesfinalen i Tinestafetten. Nå venter landsfinale i Tønsberg.
-
Vinn billetter til fremtidsshow
To vinnere kan få to billetter hver til HiNT-studentenes og Gladiolus Storbands forestilling «Future of the Past».
-
-
Mange reaksjoner på Northug-avtale
Reaksjonene har vært mange på Petter Northug jr. sitt brudd med skilandslaget og avtale med Coop Norge Handel. Hva mener du?
-
Samferdselsministeren hjem til flommen
Samferdselsminister Marit Arnstad (Sp) avbryter en konferanse i Leipzig på grunn av flomsituasjonen på Østlandet.
-
-
Fra drømmehus til maurhelvete
Johan Arnt og Kirsti Brennes husdrøm ble et mareritt da det viste seg at huset var fullt av stokkmaur.
-
-
Northug tror ikke han har startet en trend
Petter Northug føler seg sikker på at han ikke har inspirert andre utøvere til å satse utenfor landslaget.