Voksen mann skremte unge jenter

Politiet etterlyser to menn som snakket til mannen.
Del Lag bokmerke Skriv ut Send på e-post

To elleve år gamle jenter ble tirsdag kveld skremt av en mann i 50-årene i Namsos sentrum.

Ifølge politiet skal mannen ha fulgt etter jentene og ropt etter dem gjennom sentrum fra Namsos Storsenter til kulturhuset.

Ved skulpturparken kontaktet jentene to menn som tok for seg og snakket til gjerningsmannen.

– Disse to mennene ønsker vi nå å komme i kontakt med, for å forsøke å identifisere gjerningsmannen, sier operasjonsleder Dag Hjulstad ved Nord-Trøndelag politidistrikt.

Episoden, som jentene oppfattet som meget skremmende, skal ha skjedd cirka kl. 19.00.

Mannen skal ifølge politiet ikke ha vært i fysisk kontakt med noen av jentene.

 

Mest lest

Trønder-Avisa er opptatt av å ha en saklig og åpen debatt på vår nettutgave. Vi kontrollerer alle innlegg før de kommer på trykk på samme måte på nettutgaven som på papirutgaven. Debatten er åpen for publisering fra kl.07.00 (08.00 i helgene) til midnatt, Du kan gjerne sende inn innlegg på andre tidspunkter men de blir ikke publisert før vi har gått gjennom innleggene.

Vi forbeholder oss retten til å fjerne, forkorte eller redigere innlegg som sendes inn. Ditt fulle navn må fremgå av brukernavn, signatur i kommentaren og/eller Facebook-profil.

Vi har valgt å sette opp et sett av regler for debatten på vår nettutgave
  • Vi godtar ikke rasisme, trusler eller angrep på personer eller grupper.
  • Diskuter sak, ikke person. Det er ikke tillatt å hetse eller trakassere andre debattanter.
  • Banning eller ukvemsord er ikke tillatt.
  • Oppfordringer til ulovlige handlinger blir ikke akseptert.
  • Skriv kort og hold deg til saken. Vi godtar bare norsk, svensk, dansk eller engelsk tekst.
  • Det er ikke tillatt å legge inn lenker i teksten.
  • Publisering av opphavsrettsbeskyttet materiale er ikke tillatt. Du kan sitere korte utdrag av andre tekster eller artikler, men husk kildehenvisning.
  • Innlegg med falske profiler blir fjernet.
  • Alle innlegg blir kontrollert før de publiseres på t-a.no.
  • Trønder-Avisa har redaktøransvar for alt som publiseres, men du er også personlig ansvarlig for innholdet i innlegget.
Innlegg som bryter med våre debattregler, vil ikke bli publisert. Vi forbeholder oss retten til å stenge ute debattanter som ikke forholder seg til disse overholder reglene.
Disqus
Siste kommenterte artikler
På forsiden nå