Beruset dame kjørt hjem etter sykkeltur

Kvinnen i Stjørdal var ikke stand til å komme seg opp fra grøfta og opp på sykkelen etter en velt.
Del Lag bokmerke Skriv ut Send på e-post

Det var like før klokken halv tre natt til lørdag at politiet fikk melding om at en kvinne satt i veikanten i Stjørdal sentrum. Kvinnen hadde falt av sykkelen som lå ved siden av.

- Da vi kom til stedet, var det åpenbart at denne kvinnen ikke burde ha syklet i det hele tatt, for hun var så beruset at hun ikke var i stand til å komme seg opp etter velten. Hun ble derfor kjørt hjem av politiet, sier operasjonsleder Dag Hjulstad ved Nord-Trøndelag politidistrikt.

Hjulstad understreker at det i henhold til vegtrafikkloven ikke er lov å sykle på vanlig sykkel i beruset tilstand, men sier at politiet vuderer om hvert enkelt tilfelle skal anmeldes eller ikke.

- Hvis syklingen medfører skade på eiendom, andre eller seg selv, blir det som regel opprettet straffesak. Denne gangen vurderte vi det ikke slik, sier operasjonslederen.

Mest lest

Trønder-Avisa er opptatt av å ha en saklig og åpen debatt på vår nettutgave. Vi kontrollerer alle innlegg før de kommer på trykk på samme måte på nettutgaven som på papirutgaven. Debatten er åpen for publisering fra kl.07.00 (08.00 i helgene) til midnatt, Du kan gjerne sende inn innlegg på andre tidspunkter men de blir ikke publisert før vi har gått gjennom innleggene.

Vi forbeholder oss retten til å fjerne, forkorte eller redigere innlegg som sendes inn. Ditt fulle navn må fremgå av brukernavn, signatur i kommentaren og/eller Facebook-profil.

Vi har valgt å sette opp et sett av regler for debatten på vår nettutgave
  • Vi godtar ikke rasisme, trusler eller angrep på personer eller grupper.
  • Diskuter sak, ikke person. Det er ikke tillatt å hetse eller trakassere andre debattanter.
  • Banning eller ukvemsord er ikke tillatt.
  • Oppfordringer til ulovlige handlinger blir ikke akseptert.
  • Skriv kort og hold deg til saken. Vi godtar bare norsk, svensk, dansk eller engelsk tekst.
  • Det er ikke tillatt å legge inn lenker i teksten.
  • Publisering av opphavsrettsbeskyttet materiale er ikke tillatt. Du kan sitere korte utdrag av andre tekster eller artikler, men husk kildehenvisning.
  • Innlegg med falske profiler blir fjernet.
  • Alle innlegg blir kontrollert før de publiseres på t-a.no.
  • Trønder-Avisa har redaktøransvar for alt som publiseres, men du er også personlig ansvarlig for innholdet i innlegget.
Innlegg som bryter med våre debattregler, vil ikke bli publisert. Vi forbeholder oss retten til å stenge ute debattanter som ikke forholder seg til disse overholder reglene.
Disqus
Siste kommenterte artikler
På forsiden nå