Omkom under sykkelritt i Vestfold

Larvik (NTB): En 38 år gammel mann fra Oslo omkom i en ulykke under terrengsykkelrittet Farrisrunden i Vestfold lørdag ettermiddag.
Del Lag bokmerke Skriv ut Send på e-post

Ulykken skjedde i 12.30-tiden da mannen mistet kontroll over sykkelen og kjørte ut av løypa.

Andre deltakere var vitne til det som skjedde og bisto med førstehjelp, men livet sto ikke til å redde og mannen døde på stedet før ambulansehelikopteret ankom, opplyser operasjonsleder Åge Haakonsen i Vestfold politidistrikt.

Ulykken skjedde på Svartangveien mellom Kvelde og Porsgrunn. Politiet fikk melding om ulykken klokka 13.50 lørdag og har vært på stedet og snakket med vitner til det som skjedde.

Politiet informerte ledelsen for sykkelrittet om ulykken ved målområdet på Nanset i Larvik. (©NTB)

Mest lest
  • Fra drømmehus til maurhelvete

    Johan Arnt og Kirsti Brennes husdrøm ble et mareritt da det viste seg at huset var fullt av stokkmaur.

  • Ampert om kalkstein

    Amper stemning da Verdal kommune inviterte til informasjonsmøte om kalkplanene i Tromsdalen.

  • Tett i innspurten

    Med en time igjen på klokka er det to band som kniver tett om spillejobb på Steinkjerfestivalen.

Trønder-Avisa er opptatt av å ha en saklig og åpen debatt på vår nettutgave. Vi kontrollerer alle innlegg før de kommer på trykk på samme måte på nettutgaven som på papirutgaven. Debatten er åpen for publisering fra kl.07.00 (08.00 i helgene) til midnatt, Du kan gjerne sende inn innlegg på andre tidspunkter men de blir ikke publisert før vi har gått gjennom innleggene.

Vi forbeholder oss retten til å fjerne, forkorte eller redigere innlegg som sendes inn. Ditt fulle navn må fremgå av brukernavn, signatur i kommentaren og/eller Facebook-profil.

Vi har valgt å sette opp et sett av regler for debatten på vår nettutgave
  • Vi godtar ikke rasisme, trusler eller angrep på personer eller grupper.
  • Diskuter sak, ikke person. Det er ikke tillatt å hetse eller trakassere andre debattanter.
  • Banning eller ukvemsord er ikke tillatt.
  • Oppfordringer til ulovlige handlinger blir ikke akseptert.
  • Skriv kort og hold deg til saken. Vi godtar bare norsk, svensk, dansk eller engelsk tekst.
  • Det er ikke tillatt å legge inn lenker i teksten.
  • Publisering av opphavsrettsbeskyttet materiale er ikke tillatt. Du kan sitere korte utdrag av andre tekster eller artikler, men husk kildehenvisning.
  • Innlegg med falske profiler blir fjernet.
  • Alle innlegg blir kontrollert før de publiseres på t-a.no.
  • Trønder-Avisa har redaktøransvar for alt som publiseres, men du er også personlig ansvarlig for innholdet i innlegget.
Innlegg som bryter med våre debattregler, vil ikke bli publisert. Vi forbeholder oss retten til å stenge ute debattanter som ikke forholder seg til disse overholder reglene.
Disqus
Siste kommenterte artikler
På forsiden nå