Slik så det ut i sikkerhetskontrollen på Værnes torsdag morgen. Foto: Avinor webkamera
Halvtimes kø på Værnes
- AndersNordmeland
- Mobil: 92823596
- Stig AndreKristiansen
- Mobil: 98299287
I en kunngjøring på avinor.no opplyser Avinor at sikkerhetskontrollen og innsjekk i morgen 8. juni åpner klokka 04:00.
- Vi anmoder passasjerer om å møte i god tid før flyavgang. Flyene vil gå på rutetid. Akkurat nå er køen i sikkerhetskontrollen på ca 30 min, opplyser Avinor klokka 19.45.
Halvert kapasitet
Torsdag morgen var det opptil halvannen time kø i sikkerhetskontrollen.
– Nå har vi bare to sluser åpne, pluss at det er stengt i Terminal B der vi har charter. Det merkes. Det er begrenset hvor mye vi klarer å ta gjennom, sier operativ sjef Per Jarle Ingstad ved Trondheim Lufthavn Værnes.
Med bare åtte vektere på jobb i Terminal A er kapasiteten i sikkerhetskontrollen halvert. Torsdag morgen var det svært mye kø i sikkerhetskontrollen på flyplassen.
Det begynte forholdsvis rolig med 20 minutter kø da sikkerhetskontrollen åpnet klokka 04.30, men i seks-sju-tiden måtte passasjerene stå halvannen time i kø.
– Imponert
– Klokka 08.45 var ventetiden i underkant av en time. Vi får en topp fra morgenen, og så går det litt ned etter morgenrushet og roer seg utover dagen, sier Ingstad.
Den operative sjefen sier han er imponert over hvor bra passasjerene tar all ventingen. Men for sikkerhets skyld har flyplassen folk som holder et øye med køen.
– Vi har egne ressurser som styrer litt i køen, holder orden og passer på at ingen prøver å snike, sier Ingstad.
Mest lest
-
-
Bjørnen reiste seg på to foran bilen til Line (42)
I løpet av to dager er det observert bjørn ganger i området Følling og Sunnan i Steinkjer kommune.
-
Rømte landet på festdagen
Hundrevis av nordtrøndere hadde finstasen hengende i skapet, lot 17. mai være 17. mai – og feiret nasjonaldagen hos søta bror.
Trønder-Avisa er opptatt av å ha en saklig og åpen debatt på vår nettutgave. Vi kontrollerer alle innlegg før de kommer på trykk på samme måte på nettutgaven som på papirutgaven. Debatten er åpen for publisering fra kl.07.00 (08.00 i helgene) til midnatt, Du kan gjerne sende inn innlegg på andre tidspunkter men de blir ikke publisert før vi har gått gjennom innleggene.
Vi forbeholder oss retten til å fjerne, forkorte eller redigere innlegg som sendes inn. Ditt fulle navn må fremgå av brukernavn, signatur i kommentaren og/eller Facebook-profil.
Vi har valgt å sette opp et sett av regler for debatten på vår nettutgave- Vi godtar ikke rasisme, trusler eller angrep på personer eller grupper.
- Diskuter sak, ikke person. Det er ikke tillatt å hetse eller trakassere andre debattanter.
- Banning eller ukvemsord er ikke tillatt.
- Oppfordringer til ulovlige handlinger blir ikke akseptert.
- Skriv kort og hold deg til saken. Vi godtar bare norsk, svensk, dansk eller engelsk tekst.
- Det er ikke tillatt å legge inn lenker i teksten.
- Publisering av opphavsrettsbeskyttet materiale er ikke tillatt. Du kan sitere korte utdrag av andre tekster eller artikler, men husk kildehenvisning.
- Innlegg med falske profiler blir fjernet.
- Alle innlegg blir kontrollert før de publiseres på t-a.no.
- Trønder-Avisa har redaktøransvar for alt som publiseres, men du er også personlig ansvarlig for innholdet i innlegget.
Siste kommenterte artikler
På forsiden nå
-
Jublet for Joker-premie
Norsk Tippings datamaskin sikret kvinne fra Nord-Trøndelag 666.000 kroner i Joker.
-
-
Avviser mobilstråling
Plagene til rundt 500.000 nordmenn som er eloverfølsomme, skyldes ikke stråling fra mobiler, trådløse nettverk eller mobilmaster, mener regjeringen.
-
-
-
-
-
-
Fra rust og kulehull til blankpusset krom
Custom Cowboys vårmønstring luktet av svidd gris og varm gummi.
-
Dansk dynamitt
Et jubelbrøl steg opp fra Rådhusplassen i København da Emmelie de Forest vant Melodi Grand Prix.