Råning har lenge vært et omdiskutert problem. Her fra en massiv markering blant rånerene i Verdal i oktober 2010.

Råning har lenge vært et omdiskutert problem. Her fra en massiv markering blant rånerene i Verdal i oktober 2010.

Ingen klaget på rånerne

Politiet gjennomførte flere kontroller av rånerne i fylket i helga. Tilbakemeldingen er positiv.
Del Lag bokmerke Skriv ut Send på e-post

Lyse og varme sommerkvelder er for enkelte ensbetydende med tap av nattesøvn.

Forrige helg varslet flere personer politiet om at rånere bråkte i gatene i Levanger og i Stjørdal. Også i Verdal og Steinkjer har råning på nattetid vært et problem.

Flest klager i Verdal og Levanger

Ifølge operasjonsleder Rune Reinsborg ved Nord-Trøndelag politidistrikt er det i Verdal og Levanger de mottar flest klager.

– Det er hovedsakelig høy musikk som forstyrrer både fastboende og hotellgjester, sier Reinsborg

LES OGSÅ: Politiet kontrollerte rånere i Verdal 

Med få andre aktiviteter i fylket denne helgen, valgte politiet å sette fokus på problemet og kontrollere rånerbilene i Verdal og Levanger både natt til lørdag og natt til søndag.

Flere sjåfører fikk loggførte advarsler slik at politiet kan gi strengere reaksjoner hvis de skulle bli tatt for det samme forholdet senere.

– Stort sett synes jeg rånerne oppførte seg bra, og hadde forståelse for problemet etter en prat med politiet, sier Reinsborg.

Ingen klager i helgen

Om det var kontrollen som gjorde at rånerne oppførte seg bedre denne helga, er ifølge politiet vanskelig å konkludere med.

– Vi fikk imidlertid ikke inn klager fra personer som mistet nattesøvnen på grunn av rånere denne helga, hverken i Levanger eller Verdal, sier Reinsholm.

I Namsos var situasjonen en ganske annen. I 23-tiden lørdag kveld fikk politiet melding om at omtrent ti ungdommer på mopeder og ATV herjet ved Angellskjæret i Namsos sentrum. Dette er ikke første gang politiet har fått melding om slikt bråk.

– Det forårsaker en del støy. Samtidig måtte vi sjekke ut saken i forhold til det med trafikkfare, sier operasjonsleder Rune Reinsborg.

Politiet kontrollerte rånere i Verdal

Rånere får skryt etter politikontroll natt til lørdag.

Mest lest

Trønder-Avisa er opptatt av å ha en saklig og åpen debatt på vår nettutgave. Vi kontrollerer alle innlegg før de kommer på trykk på samme måte på nettutgaven som på papirutgaven. Debatten er åpen for publisering fra kl.07.00 (08.00 i helgene) til midnatt, Du kan gjerne sende inn innlegg på andre tidspunkter men de blir ikke publisert før vi har gått gjennom innleggene.

Vi forbeholder oss retten til å fjerne, forkorte eller redigere innlegg som sendes inn. Ditt fulle navn må fremgå av brukernavn, signatur i kommentaren og/eller Facebook-profil.

Vi har valgt å sette opp et sett av regler for debatten på vår nettutgave
  • Vi godtar ikke rasisme, trusler eller angrep på personer eller grupper.
  • Diskuter sak, ikke person. Det er ikke tillatt å hetse eller trakassere andre debattanter.
  • Banning eller ukvemsord er ikke tillatt.
  • Oppfordringer til ulovlige handlinger blir ikke akseptert.
  • Skriv kort og hold deg til saken. Vi godtar bare norsk, svensk, dansk eller engelsk tekst.
  • Det er ikke tillatt å legge inn lenker i teksten.
  • Publisering av opphavsrettsbeskyttet materiale er ikke tillatt. Du kan sitere korte utdrag av andre tekster eller artikler, men husk kildehenvisning.
  • Innlegg med falske profiler blir fjernet.
  • Alle innlegg blir kontrollert før de publiseres på t-a.no.
  • Trønder-Avisa har redaktøransvar for alt som publiseres, men du er også personlig ansvarlig for innholdet i innlegget.
Innlegg som bryter med våre debattregler, vil ikke bli publisert. Vi forbeholder oss retten til å stenge ute debattanter som ikke forholder seg til disse overholder reglene.
Disqus
Siste kommenterte artikler
På forsiden nå