HÆRVERK: Tagging på inngangsdøar til Vikingen barnehage i helga vil bli anmeldt. Foto: GEIR JENSHUS
Hærverk på Egge
- JohanPrestvik
- Mobil: 47615724
Vandaler har i løpet av natt til lørdag gjort hærverk på Vikingen barnehage på Egge i Steinkjer. Ved bruk av en sprayboks uten dyse, har pøblene trykt sprayboksen inn i dørbladet for å få ut malinga. Resultatet ble alt annet enn imponerende.
- Døra er helt opprimet og dørbladet må nok skiftes ut, sier Asgeir Feragen, medeier i Vikingen barnehage.
Fant sprayboks på taket
Den brukte sprayboksen ble funnet på barnehagetaket, og et annen sprayboks sto igjen på trappa ved inngangsdøra.
- I tillegg ble det funnet noe post på taket. Posten stammer trolig fra postkassestativet som står like ved barnehagen, sier Feragen.
Han sier det pøbelstrekene må ha skjedd i natt, da han selv var innom barnehagen sent fredag kveld. Da så alt greit ut.
- Det er svært irriterende når slike ting skjer. Det påfører oss mye ekstraarbeid, sier han.
Flere episoder denne uka
Dette er ifølge Feragen tredje gang denne uka at slike pøbelstreker finner sted på Egge.
- Det ble tagget og gjort pøbelstreker på skolene et par netter tidligere i uka, sier han.
I tillegg tok politiet fire 20-åringer på fersken mens de sto og skjøt med et luftvåpen ved Egge barneskole.
Ifløge barnehageeieren vil forholdet bli anmeldt på mandag.
Mest lest
-
-
Tivoli skapte bilkø
En sydgående bil fra Hugos tivoli havarerte i kjørebanen og skapte bilkøer på E6
-
Trønder-Avisa er opptatt av å ha en saklig og åpen debatt på vår nettutgave. Vi kontrollerer alle innlegg før de kommer på trykk på samme måte på nettutgaven som på papirutgaven. Debatten er åpen for publisering fra kl.07.00 (08.00 i helgene) til midnatt, Du kan gjerne sende inn innlegg på andre tidspunkter men de blir ikke publisert før vi har gått gjennom innleggene.
Vi forbeholder oss retten til å fjerne, forkorte eller redigere innlegg som sendes inn. Ditt fulle navn må fremgå av brukernavn, signatur i kommentaren og/eller Facebook-profil.
Vi har valgt å sette opp et sett av regler for debatten på vår nettutgave- Vi godtar ikke rasisme, trusler eller angrep på personer eller grupper.
- Diskuter sak, ikke person. Det er ikke tillatt å hetse eller trakassere andre debattanter.
- Banning eller ukvemsord er ikke tillatt.
- Oppfordringer til ulovlige handlinger blir ikke akseptert.
- Skriv kort og hold deg til saken. Vi godtar bare norsk, svensk, dansk eller engelsk tekst.
- Det er ikke tillatt å legge inn lenker i teksten.
- Publisering av opphavsrettsbeskyttet materiale er ikke tillatt. Du kan sitere korte utdrag av andre tekster eller artikler, men husk kildehenvisning.
- Innlegg med falske profiler blir fjernet.
- Alle innlegg blir kontrollert før de publiseres på t-a.no.
- Trønder-Avisa har redaktøransvar for alt som publiseres, men du er også personlig ansvarlig for innholdet i innlegget.
Siste kommenterte artikler
På forsiden nå
-
-
– Det handler om å vise mot
Christian Ingebrigtsen var gjesteartist på dagens MOT-konsert i Steinkjer.
-
-
Har fått kontroll på lyngbrannen
Et kraftig regnskyll bidro sterkt til at brannvesenet nå har kontroll over lyngbrannen på Leka.
-
-
-
Døvblinde Tare går Norge på langs
Døvblinde Tare Teksum skal gå fra Lindesnes til Nordkapp. I dag passerte han Steinkjer.
-
-
Nordtrønderne henger med
Nils Arne Eggens Orkla har vært suverene så langt, men Verdal, Steinkjer og Stjørdals-Blink er fortsatt med i kampen om opprykk fra 3. divisjon avdeling 10.
-
Slik går det i 5. divisjon
Vinne har full pott i avdeling 1, mens Stjørdals-Blink-2 har fått en tøff start i avdeling 3.