SE HELE TERMINLISTA:

Ranheim starter eliteserieeventyret hjemme mot Brann

Bergenserne kommer til Ranheimsfjæra i første serierunde i Eliteserien 2018.

Even Barli og Ranheim åpner hjemme mot Brann i Eliteserien 2018.Foto: NTB Scanpix

Sport

Spilleplanen for 2018 ble presentert tirsdag.

Eliteseriesesongen åpner med godbiten Ranheim mot Brann. Trondheimslaget rykket opp fra 1. divisjon på imponerende vis og får et herlig oppgjør hjemme mot Bergens stolthet i første serierunde. Kampen spilles lørdag 10. mars.

Dagen etter følger seks nye oppgjør, blant annet kampen mellom tittelforsvarer Rosenborg og bronsevinner og cupfinalist Sarpsborg.

Lillestrøm på Lerkendal 16. mai

På fotballens nasjonaldag 16. mai tar Rosenborg imot Lillestrøm på Lerkendal.

Ranheim skal ut på reise, og møter Kristiansund på bortebane.


– Betryggende å vite at de tør å satse på spillere fra lavere divisjoner

Suksessen til Benjamin Stokke og Torgil Gjertsen bidro til at Bent Sørmo valgte Kristiansund.

 

Prioriterer Europa-spill

Norges Fotballforbund skriver på sine nettsider at de har fått inn konkrete ønsker fra klubbene og at også andre faste forhold og forutsetninger er tatt med i vurderingene da terminlista ble satt opp.

– Selv om det er umulig å ta hensyn til alle ønsker og behov, mener jeg vi sammen med NTF og Discovery har klart å utarbeide en spilleplan som vi kan være tilfreds med. De fleste klubbønsker er ivaretatt, prinsippene om Fair play er godt opprettholdt og vi har klart å få til et reiseopplegg i UEFA-kvalifiseringen som burde være godt innenfor forventningene. Totalt sett er vi godt fornøyde med spilleplanen og ser med spenning frem mot seriestart, leder av NFFs konkurranseavdeling, Nils Fisketjønn til fotball.no.

– Europaspill er en prioritet for norsk toppfotball og spilleplanen for Eliteserien 2018 leverer på det. Interessen for Eliteserien har økt i 2017, og vi gleder oss allerede til å sparke i gang neste års serie, sier adm. direktør Leif i Norsk Toppfotball, Leif Øverland.


Klar for Eliteserien

Marius Augdal melder overgang fra Stjørdals-Blink til Ranheim.


Fire kamper på åpne kanaler

På fotballforbundets sider opplyses det om at det neste år som i år vil bli vist fire kamper på åpne kanaler hver runde. Det gjelder i all hovedsak Eurosport Norge og Max. De fire resterende kampene vil bli gjort tilgjengelige av flere norske distributører, på tilleggskanaler på dekoder og/eller via deres app-tjenester.

Det er satt opp TV-kamper til og med serierunde 16.


Slik spilles eliteserien 2018

Full oversikt over kampene, runde for runde. Hentet fra Eurosport.no:

Runde 1, 11. mars:

Bodø/Glimt - Lillestrøm (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 1)

Kristiansund - Vålerenga (Mandag 19.00, MAX)

Molde - Sandefjord (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 2)

Odd - Haugesund (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 3)

Ranheim - Brann (Lørdag 18.00, Eurosport Norge)

Sarpsborg 08 - Rosenborg (Søndag 20.00, Eurosport Norge)

Start - Tromsø (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 4)

Strømsgodset - Stabæk (Søndag 18.00, Eurosport Norge)

Runde 2, 18. mars:

Brann - Bodø/Glimt (Søndag 18.00, Eurosport Norge)

Haugesund - Molde (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 1)

Lillestrøm - Sarpsborg 08 (Lørdag 15.30, MAX)

Rosenborg - Kristiansund (Lørdag 18.00, Eurosport Norge)

Sandefjord - Ranheim (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 2)

Stabæk - Start (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 3)

Tromsø - Strømsgodset (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 4)

Vålerenga - Odd (Søndag 20.00, Eurosport Norge)

Runde 3, 2. april (påske):

Bodø/Glimt - Haugesund (Mandag 18.00, Eurosport Pluss 1)

Kristiansund - Lillestrøm (Mandag 18.00, Eurosport Pluss 2)

Molde - Tromsø (Mandag 18.00, Eurosport Pluss 3)

Odd - Rosenborg (Mandag 20.00, MAX)

Ranheim - Stabæk (Mandag 18.00, Eurosport Pluss 4)

Sarpsborg 08 - Vålerenga (Mandag 18.00, Eurosport Norge)

Start - Sandefjord (Mandag 18.00, Eurosport Pluss 5)

Strømsgodset - Brann (Mandag 18.00, MAX)

Runde 4, 8. april (SUPERHELG):

Brann - Kristiansund (Søndag 18.00, Eurosport Norge)

Haugesund - Sarpsborg 08 (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 1)

Lillestrøm - Start (Mandag 19.00, MAX)

Odd - Bodø/Glimt (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 2)

Rosenborg - Molde (Supersøndag 20.00, TVNorge)

Sandefjord - Stabæk (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 3)

Tromsø - Ranheim (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 4)

Vålerenga - Strømsgodset (Derbylørdag 18.00, Eurosport Norge)

Runde 5, 15. april:

Bodø/Glimt - Rosenborg (Mandag 19.00, MAX)

Molde - Lillestrøm (Søndag 18.00, MAX)

Ranheim - Haugesund (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 1)

Sandefjord - Kristiansund (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 2)

Sarpsborg 08 - Brann (Søndag 20.00, Eurosport Norge)

Stabæk - Tromsø (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 3)

Start - Vålerenga (Lørdag 18.00, Eurosport Norge)

Strømsgodset - Odd (Søndag 18.00, Eurosport Pluss 4)

Runde 6, 22. april:

Brann - Stabæk

Haugesund - Strømsgodset

Kristiansund - Bodø/Glimt

Lillestrøm - Ranheim

Odd - Sarpsborg 08

Rosenborg - Start

Tromsø - Sandefjord

Vålerenga - Molde

Runde 7, 29. april:

Molde - Odd

Ranheim - Vålerenga

Sandefjord - Brann

Sarpsborg 08 - Bodø/Glimt

Stabæk - Lillestrøm

Start - Haugesund

Strømsgodset - Rosenborg

Tromsø - Kristiansund

Runde 8, 6. mai:

Bodø/Glimt - Strømsgodset

Brann - Tromsø

Kristiansund - Stabæk

Lillestrøm - Sandefjord

Odd - Start

Rosenborg - Ranheim

Sarpsborg 08 - Molde

Vålerenga - Haugesund

Runde 9, 13. mai:

Haugesund - Kristiansund

Molde - Bodø/Glimt

Ranheim - Odd

Sandefjord - Vålerenga

Stabæk - Rosenborg

Start - Brann

Strømsgodset - Sarpsborg 08

Tromsø - Lillestrøm

Runde 10, 16. mai:

Bodø/Glimt - Tromsø

Brann - Haugesund

Kristiansund - Ranheim

Molde - Strømsgodset

Odd - Sandefjord

Rosenborg - Lillestrøm

Sarpsborg 08 - Start

Vålerenga - Stabæk

Runde 11, 21. mai (pinse):

Haugesund - Rosenborg

Kristiansund - Strømsgodset

Lillestrøm - Brann

Ranheim - Molde

Sandefjord - Sarpsborg 08

Stabæk - Odd

Start - Bodø/Glimt

Tromsø - Vålerenga

Runde 12, 27. mai (SUPERHELG):

Bodø/Glimt - Ranheim

Haugesund - Tromsø

Molde - Start

Odd - Kristiansund

Rosenborg - Brann (Supersøndag)

Sarpsborg 08 - Stabæk

Strømsgodset - Sandefjord

Vålerenga - Lillestrøm (Derbylørdag)

Runde 13, 10. juni (SUPERHELG):

Brann - Vålerenga (Supersøndag)

Kristiansund - Molde (Derbylørdag)

Lillestrøm - Odd

Ranheim - Sarpsborg 08

Sandefjord - Haugesund

Stabæk - Bodø/Glimt

Start - Strømsgodset

Tromsø - Rosenborg

Runde 14, 24. juni (VM):

Bodø/Glimt - Sandefjord

Haugesund - Lillestrøm

Molde - Stabæk

Odd - Brann

Rosenborg - Vålerenga

Sarpsborg 08 - Tromsø

Start - Kristiansund

Strømsgodset - Ranheim

Runde 15, 1. juli (VM):

Brann - Molde

Kristiansund - Sarpsborg 08

Lillestrøm - Strømsgodset

Ranheim - Start

Sandefjord - Rosenborg

Stabæk - Haugesund

Tromsø - Odd

Vålerenga - Bodø/Glimt

Runde 16, 8. juli (VM):

Bodø/Glimt - Brann

Haugesund - Sandefjord

Molde - Vålerenga

Odd - Lillestrøm

Rosenborg - Tromsø

Sarpsborg 08 - Ranheim

Start - Stabæk

Strømsgodset - Kristiansund

Runde 17, 5. august:

Brann - Start

Kristiansund - Odd

Lillestrøm - Molde

Ranheim - Rosenborg

Stabæk - Sarpsborg 08

Strømsgodset - Bodø/Glimt

Tromsø - Haugesund

Vålerenga - Sandefjord

Runde 18, 12. august:

Bodø/Glimt - Kristiansund

Haugesund - Vålerenga

Molde - Brann

Odd - Strømsgodset

Rosenborg - Stabæk

Sandefjord - Tromsø

Sarpsborg 08 - Lillestrøm

Start - Ranheim

Runde 19, 19. august:

Bodø/Glimt - Odd

Brann - Sarpsborg 08

Kristiansund - Rosenborg

Lillestrøm - Haugesund

Ranheim - Sandefjord

Stabæk - Molde

Strømsgodset - Start

Vålerenga - Tromsø

Runde 20, 26. august (SUPERHELG):

Haugesund - Stabæk

Molde - Ranheim

Rosenborg - Strømsgodset

Sandefjord - Lillestrøm

Sarpsborg 08 - Kristiansund

Start - Odd

Tromsø - Bodø/Glimt (Derbylørdag)

Vålerenga - Brann (Supersøndag)

Runde 21, 2. september:

Bodø/Glimt - Sarpsborg 08

Brann - Ranheim

Kristiansund - Start

Lillestrøm - Vålerenga

Odd - Molde

Rosenborg - Haugesund

Stabæk - Sandefjord

Strømsgodset - Tromsø

Runde 22, 16. september (SUPERHELG):

Haugesund - Brann

Molde - Kristiansund (Derbylørdag)

Ranheim - Strømsgodset

Sandefjord - Bodø/Glimt

Sarpsborg 08 - Odd

Start - Lillestrøm

Tromsø - Stabæk

Vålerenga - Rosenborg (Supersøndag)

Runde 23, 23. september:

Bodø/Glimt - Start

Brann - Sandefjord

Kristiansund - Haugesund

Lillestrøm - Tromsø

Odd - Vålerenga

Rosenborg - Sarpsborg 08

Stabæk - Ranheim

Strømsgodset - Molde

Runde 24, 30. september:

Haugesund - Bodø/Glimt

Lillestrøm - Stabæk

Molde - Rosenborg

Ranheim - Kristiansund

Sandefjord - Odd

Sarpsborg 08 - Strømsgodset

Tromsø - Brann

Vålerenga - Start

Runde 25, 7. oktober:

Bodø/Glimt - Molde

Brann - Lillestrøm

Kristiansund - Tromsø

Odd - Ranheim

Rosenborg - Sandefjord

Stabæk - Vålerenga

Start - Sarpsborg 08

Strømsgodset - Haugesund

Runde 26, 21. oktober:

Haugesund - Odd

Lillestrøm - Rosenborg

Molde - Sarpsborg 08

Ranheim - Bodø/Glimt

Sandefjord - Strømsgodset

Stabæk - Brann

Tromsø - Start

Vålerenga - Kristiansund

Runde 27, 28. oktober (SUPERHELG):

Bodø/Glimt - Stabæk

Brann - Rosenborg (Supersøndag)

Kristiansund - Sandefjord

Odd - Tromsø

Ranheim - Lillestrøm

Sarpsborg 08 - Haugesund

Start - Molde

Strømsgodset - Vålerenga (Derbylørdag)

Runde 28, 4. november:

Brann - Strømsgodset

Haugesund - Ranheim

Lillestrøm - Bodø/Glimt

Rosenborg - Odd

Sandefjord - Start

Stabæk - Kristiansund

Tromsø - Molde

Vålerenga - Sarpsborg 08

Runde 29, 1. november:

Bodø/Glimt - Vålerenga

Kristiansund - Brann

Molde - Haugesund

Odd - Stabæk

Ranheim - Tromsø

Sarpsborg 08 - Sandefjord

Start - Rosenborg

Strømsgodset - Lillestrøm

Runde 30, 25. november:

Brann - Odd

Haugesund - Start

Lillestrøm - Kristiansund

Rosenborg - Bodø/Glimt

Sandefjord - Molde

Stabæk - Strømsgodset

Tromsø - Sarpsborg 08

Vålerenga - Ranheim