GRONG: Politiet meldte tirsdag om en trafikkulykke på E6 ved Fjerdingen i Grong.
– Tre kjøretøy er involvert, deriblant et vogntog. Totalt er fem personer involvert i ulykken, sier operasjonsleder Stig Roger Olsen i Trøndelag politidistrikt.
Ulykken ble meldt klokken 17.13.
Politiet hadde klokken 17.30 ennå ikke kommet fram til ulykkesstedet, men vært i telefonisk kontakt med personer på ulykkesstedet.
– Slik vi har forstått det på telefonen skal det ikke være snakk om alvorlige personskader. Brann, helse og politi rykker ut for å sikre stedet slik at det ikke skjer flere ulykker, og for å ta seg av de som har vært involvert i ulykken, sier Olsen.
Ifølge Brannvesenets 110-sentralen har ulykken skjedd ved Fjerdingelvbrua.
– Hendelsen skal ha skjedd med lav fart, skriver 110-sentralen på Twitter.
Klokken 17.56 skriver politiet at ingen er alvorlig skadd i ulykken, og at de involverte blir tatt hånd om av helsepersonell på stedet.
– Dette har skjedd på et område på E6 hvor det pågår vedlikeholdsarbeid med lysdirigering. Angivelig svært glatt på stedet, melder politiet.
Trønder-Avisa kommer tilbake med mer.
Kommentarer til denne saken