Disse innstilles i styret av KS Trøndelag

Se lista her.
Nyheter
KS Trøndelag skal konstitueres denne uken. Her er valgkomiteens innstilling på landstingsutsendinger og fylkesstyre:
– Dette er historisk. Første KS-styret i et samlet Trøndelag og en avtale mellom Ap og Sp, melder Per Olav Hopsø.

Styret for KS Trøndelag

Medlemmer

Vara for medlem 2 - 6

1. Ole Herman Sveian, Malvik (Sp) leder

1. Elisabeth Helmersen, Leka (A)

2. Jan Inge Kaspersen, Stjørdal (A) nestleder

2. Isak V. Busch, Røros (A)

3. May Britt Lagesen, Steinkjer (A)

3. Siri Grøttjord, Skaun (A)

4. Roar Aas, Trondheim (A)

4. Amund Hellesø, Nærøysund (A)

5. Arnhild Holstad, Namsos (A)

5. Marit Liabø Sandvik, Heim (A)

6. Ogne Undertun, Ørland (A)

6. Stian Brekkvassmo, Namsskogan (A)

7. Jorid Oliv Jagtøyen, Melhus (Sp)

7. Gunn Elin Høgli, Trondheim (A)

8. Steinar Aspli, Nærøysund (Sp)



9. Borgny Grande, Grong (Sp)

Vara for medlem 1 og 7-10

10. Bjørnar Buhaug, Indre Fosen (Sp)

1. Gunn Iversen Stokke, Skaun (Sp)

11. Kjersti Tommelstad, Namsos (SV)

2. Jarle Martin Gundersen, Trondheim (Sp)

12. Pål Sæther Eiden, Nærøysund (H)

3. Anita Ravlo Sand, Levanger (Sp)

13. Tom Myrvold, Ørland (H)

4. Arnt Einar Bardal, Snåsa (Sp)

14. Elin Marie Andreassen, Trondheim (FrP)

5. Vibeke Langli, Rindal (Sp)

15. KS Bedrift

6. Odd Jarle Svanem, Heim (Sp)


7. Siv Sætran, Stjørdal (Sp)

Vara for medlem 11

1. Torgeir Strøm (SV)

2. Rakel Skårslette Trondal (SV)

3. Mona Berger (SV)


Vara for medlem 12-14

1. Ingvill Dalseg, Oppdal (H)

2. Svein Otto Nilsen, Trondheim (PP)

3. Tove Eivindsen, Trondheim (FrP)

4. Henrik Kierulf, Trondheim (H)

5. Tormod Overland, Indre Fosen (FrP)

Landstingsutsendinger fra KS Trøndelag


Delegat

Vara for medlem 2-7

1. Ole Herman Sveian, Malvik (Sp)

1. Roar Aas, Trondheim (A)

2. Jan Inge Kaspersen, Stjørdal (A)

2. Kjersti Tommelstad, Namsos (SV)

3. Arnhild Holstad, Namsos (A)

3. Isak V. Busch, Røros (A)

4. Per Olav Skurdal Hopsø, Melhus (A)

4. Siri Grøttjord, Skaun (A)

5. Rita Ottervik, Trondheim (A)

5. Amund Hellesø, Nærøysund (A)

6. Ogne Undertun, Ørland (A)

6. Marit Liabø Sandvik, Heim (A)

7. Elisabeth Helmersen, Leka (A)

7. Stian Brekkvassmo, Namsskogan (A)

8. Jorid Oliv Jagtøyen, Melhus (Sp)

8. Bente Estil, Lierne (A)

9. Borgny Grande, Grong (Sp)


10. Bjørn Arild Gram, Steinkjer (Sp)

Vara for medlem 1 og 7-10

11. Bjørnar Buhaug, Inder Fosen (Sp)

1. Gunn Iversen Stokke, Skaun (Sp)

12. Tom Myrvold, Ørland (H)

2. Jarle Martin Gundersen, Trondheim (Sp)

13. Elin Marie Andreassen, Trondheim (FrP)

3. Anita Ravlo Sand, Levanger (Sp)


4. Arnt Einar Bardal, Snåsa (Sp)


6. Vibeke Langli, Rindal (Sp)


2. Odd Jarle Svanem, Heim (Sp)


3. Siv Sætran, Stjørdal (Sp)




Vara for medlem 12 og 13:


1. Henrik Kierulf, Trondheim (H)


2. Tove Eivindsen, Trondheim (V)


3. Svein Otto Nilsen, Trondheim (PP)


4. Tormod Overland, Indre Fosen (FrP)


5. Ingvill Dalseg, Oppdal (H)