Disse er nominert til idrettens Ildsjel-pris i Trøndelag

Idrettens hederskveld blir arrangert for tiende gang 1. november. Da skal årets trønderske ildsjel kåres, og nesten alle nominerte er nå klare.

Velaug Brenne Leira og Geir Tore Leira (i svart) er nominert til ildsjel-prisen foran årets Idrettens hederskveld i Trøndelag.   Foto: Arkivfoto: Emil Ringstad

Sport

Trøndelag idrettskrets består av 49 kommuner. 44 av ildsjelene er klare foran årets prisutdeling fredag 1. november ved Nova kino i Trondheim.

I tillegg til ildsjel-prisen, legger kvelden blant annet opp til å sette pris på store prestasjoner innen toppdretten og gode idrettsarrangementer.

Gjør det lille ekstra

I pressemeldingen pekes det på at ildsjel-prisen går til de gjør den lille forskjellen og gjør det lille ekstra.

«De som ofte er pådrivere og aldri gir opp å få til ting. De som ofte er vanskelige å få takket på en ordentlig måte fordi de skyr rampelyset», står det.

Det er hvert idrettsråd som har pekt ut sin kandidat. Kandidatene kan være enkeltpersoner, grupper, lag og andre varianter.

De nominerte er:

Agdenes

Leif Edvard Landrø, Lensvik IL.


Bjugn

Edgar Dybfest, FK Fosen


Flatanger

Ildsjel kommer


Fosnes

Ildsjel kommer


Frosta

Lars Eiliv Flægstad, Neset FK


Frøya

Bjørg Karin Lassen, Frøya IL


Grong

Erlend Malmo, Grong IL


Halsa

Torgeir Strand Fjelnset, Halsa BK


Hemne

Anleggskomiteen for Ånesøyan Storhall


Hitra

Kolbjørn Olsen, Hitra IL


Holtålen

Berit Aas Aune, Haltdalen IL


Høylandet

Ildsjel kommer


Inderøy

Margrete Haugum, Sandvollan IL


Indre Fosen

Tore Stegavik, Vanvik IL


Klæbu

Tor Arne Gausen, Klæbu IBK


Leka

Jan-Leo Fjeldstad, Leka IL


Levanger

Velaug Brenne Leira og Geir Tore Leira, Levanger HK


Lierne

Frode Gåsbakk, Lierne IL


Malvik

Sverre Inge Ness, Hommelvik Guts


Meldal

Magnhild Solum, Meldal IL


Melhus

Eivind Bakk, Melhus IL


Meråker

Svein Funderud, Meråker Skiskytterklubb


Midtre Gauldal

Kristin og Tore Stensland, Støren Sportsklubb


Namdalseid

Gunnhild Kaldahl, Namdalseid IL


Namsos

Ildsjel kommer


Namsskogan

Morten Johnsen, Skorovas IL


Nærøy

Geirid Else Holm, Kolvereid IL


Oppdal

Geir Grøtte, Oppdal IL


Orkdal

Kari Kvakland, U & IL Glimt


Osen

Sætervik Ungdoms- Idretts- og Grendelag (SUIG) Løpsgruppa


Overhalla

Ildsjel kommer


Rennebu

Olav Løkslett, Rennebu IL


Rindal

Lisbeth Evjen Halgunset, Rindal IL


Roan

Magnar Julian Nilssen


Røros

Lars Erik Amundsen, H.E.G. IL


Røyrvik

Yngve Milli Herseth, Røyrvik IF


Selbu

Anne Berit Lien, Øverbygda IL


Skaun

Per Kristian Heggdal, Skaun BK


Snillfjord

Wenche Vuttudal, Ytre Snillfjord IL


Snåsa

Ekteparet Kåre og Birgit Tyldum sammen med sønnen Kjell Tyldum, Snåsa Skiskytterlag


Steinkjer

Silver Club – Knut Skogan, Edvin Dahl, Helge Blengsli – Steinkjer skiklubb


Stjørdal

Olaf Lydvo, Nybrott IL


Trondheim

Camilla Mattson, Kattem IL


Tydal

Gunn Hilmo og Geir M Rønning, Tydal IL


Verdal

Tor Ove Hallem, Verdal OK


Verran

Roar André Lyngseth, Follafoss IL


Vikna

Lene Nygård, Rørvik IL


Ørland

Fred Stabell, Austrått Golfklubb


Åfjord

Pål Johan Larsen, Åfjord IL